Diş Depom
03625020013
Atakum Diş Deposu'nun Resmi İnternet Sitesidir.

SEPTODONT RACESTYPTINE retraksiyon solusyonü


Fiyatı görmek için giriş yapınız.
Üyelere Özel EUR + KDV
KDV DAHİL Üyelere Özel TL


Ön Detay

Noradrenalinli gingiva retraktörü.

Formül: Likit;
Chlorure d’Aluminium hyd - 25 g.
Sulfate d’oxyquinoleine - 0.1 g.
Excipient q.s.p. - 100 ml.

Tanımı: Racestyptine damarları büzücü ve sıkıştırıcı etki yapar. Racestyptine, etkisini bilhassa cervikal kenarda göstererek gingivada süralli ve geçici bir büzülme, geri çekilme oluşturur.

Endikasyonlar
    Racestyptine silikon, elastomer, hidrokolloid gibi maddelerle kuron veya inley ölçüleri alınırken kullanılır. Ölçü maddesinin preperasyonunun cervikal kenarlarını çok net bir şekilde kaydedebilmesine imkan sağlar.

Kullanılışı:
Solüsyonun pamukla direkt tatbiki bile yeterlidir.
Daha fazla retraksiyon istendiğinde aşağıdaki teknik önerilir. Preperasyonu ve etrafını iyice yıkayıp, kurutun. Arzu edilen kalınlıkta (ince, orta) preperasyonu saracak kadar ip alın. ipi bir ucunda ikiye ayırın diğer uçları birleşik kalsın. Uygun bir aletle ipi, dişin dişeti hizasından hafifçe dişeti oluğuna yerleştirin.Bu ince iplik mukozayı koleden uzaklaştıracaktır. ipin öbür tarafını da yerleştirin, böylece aktif maddeler eridikçe birinci ipin etkisini arttıracaktır. Kuron kesimi sırasında kole şekillendirilirken meydana gelen sulcus kanamalarında, Racestyptine kan durdurucu olarak kullanılabilir. Etkisi bir saat sürer. Ölçü almadan önce ip yerinden çıkarılmalıdır.


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *
Üyelere Özel

Diş Hekimliği Öğrencilerine Özel Ürünler

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Perspiciatis rem, ducimus reprehenderit sed molestiae iure sapiente accusamus incidunt minima expedita velit assumenda vitae libero. Eaque nostrum magni architecto, corporis doloremque!

Öğrenci Malzemeleri

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır